Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu

Q&A – pytania i odpowiedzi

Acces Bars ( barsy )

Acces bars co to jest?

Access Bars to metoda rozwoju osobistego opracowana przez Access Consciousness. Polega na masażu 32 punktów energetycznych na głowie, zwanych „bramkami”. Według Access Consciousness, te bramki są odpowiedzialne za przechowywanie energii dotyczącej różnych aspektów naszego życia, takich jak pieniądze, relacje, ciało, seksualność i wiele innych. Masaż tych punktów ma na celu uwolnienie blokad energetycznych, co ma pozytywnie wpływać na nasze życie, pomaga odczuwać więcej radości i łatwiej manifestować to, co chcemy. Access Bars jest często wykorzystywany jako narzędzie do rozwoju osobistego, relaksacji i redukcji stresu.

Na co pomaga Acces Bars?

Access Bars jest uważany za narzędzie do rozwoju osobistego, które ma pomóc w uwolnieniu blokad i ograniczeń, które mogą utrudniać osiągnięcie pełni potencjału i szczęścia. W szczególności Access Bars jest często stosowany w celu:

  • Redukcji stresu i relaksacji -Poprawy jakości snu
  • Poprawy samopoczucia
  • Poprawy jakości relacji
  • Zwiększenia poczucia wolności i swobody
  • Uwolnienia od bólu i napięcia
  • Ulepszenia koncentracji i pamięci
  • Ulepszenia radzenia sobie z trudnymi emocjami
  • Uwolnienia od uzależnień i nałogów
  • Ulepszenia efektywności zarządzania czasem
  • Poprawy funkcjonowanie organizmu.

Warto pamiętać, że Access Bars jest metodą rozwoju osobistego i jego skuteczność może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i celów każdego człowieka.

Jak wygląda sesja bars?

Sesja Access Bars trwa zwykle około 60-90 minut. Podczas sesji, terapeuta delikatnie masuje 32 punkty energetyczne na głowie, zwane „bramkami”. Masaż jest wykonywany za pomocą delikatnych, lekkich dotyków, które nie powodują bólu. Osoba, która przyjmuje sesję, leży na stole masującym i może być ubrana w wygodny strój. Podczas sesji możesz odczuwać różne doznania, takie jak ciepło, chłód, drżenie, drganie czy pulsowanie. Możesz też doznać głębokiego relaksu lub sen. Terapeuta będzie ciągle pytał cię o twoje doznania i jak się czujesz, aby dostosować masaż do twoich potrzeb. Po zakończeniu sesji, możesz odczuwać więcej swobody i lekkości w ciele, a także więcej radości i spokoju. Efekty mogą być różne dla każdego i mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i celów. Warto zaznaczyć, że Access Bars jest metodą rozwoju osobistego, a jego skuteczność może się różnić dla każdej osoby.

Blizny po trądziku

Czy da się usunąc blizny potrądzikowe?

Usuwanie blizn potrądzikowych to długotrwały proces, wymaga cierpliwośći i regularnych zabiegów kosmetologicznych dobranych do stanu skóy. Często są to terapie łączone, które trwają kilka miesięcy. W zależności od stopnia zaawansowania przebytego trądziku, wielkości, oraz rodzaju blizn da się je usunąć, lub znacznie zmniejszyć ich widoczność.

Blizny potrądzikowe kwasy

Jednym ze sposóbów na walkę z bliznami potrądzikowymi są kwasy. Zabieg często łączony jest z dermapenem, aby zwiększyć intensywność zabiegu, a tym samym zmaksymalizować efekty terapii.

Depilacja laserowa

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli? Zabieg depilacji laserowej, może sprawiać dyskomfort w zależności od partii poddawanej zabiegowi, a także gęstości, grubości i koloru włosa. Laser diodowy wychwytuje chromatofory w postaci melaniny i wywołuje efekt termiczny w obrębie mieszka włosowego, osłabiając go. Włos staje się coraz cieńszy, dlatego każdy kolejny zabieg staje się coraz mniej odczuwalny. Dyskomfort zwykle towarzyszy w przypadku partii takich jak bikini oraz pachy. Niektóre miejsca są zupełnie bezbolesne. Komfort zabiegu zależy również od osobniczej wrażliwości.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych istnieje jedynie w przypadku występowania przeciwwskazań do zabiegu, w postaci zażywanych leków, suplementów czy ziół o właściwościach fototoksycznych bądź fotouczulających. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest również ciąża, okres karmienia piersią czy świeżo opalona skóra. Seria zabiegów poprzedzona jest wywiadem medycznym. Wykluczenie przeciwwskazań pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej.

Co ile depilacja laserowa?

Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy co 4-8 tygodni w zależności od partii poddawanej zabiegom. Jest to uzależnione od długości fazy wzrostu włosa, tzw anagenu. Depilacja laserowa pozwala na skuteczne i bezpieczne pozbycie się zbędnego owłosienia. Zabiegi mogą być wykonywane w przypadku większości partii ciała. Skuteczność zabiegów uzależniona jest osobniczo od metabolizmu komórkowego, gospodarki hormonalnej a także grubości i koloru włosa oraz fototypu skóry.

Czy depilacja laserowa jest szkodliwa?

  • Depilacja laserowa nie jest szkodliwa o ile wykluczone są przeciwwskazania. Nie istnieją doniesienia na temat szkodliwości zabiegów laseroterapii.
  • Do najważniejszy przeciwwskazań należą:
  • opalenizna (świeża – do 4 tyg po ostatniej ekspozycji na słońce),
  • zażywanie leków / suplementów / ziół o właściwościach foto-uwrażliwiających lub fototoksycznych,
  • ciąża i laktacja,
  • aktywne stany nowotworowe oraz okres po zakończeniu leczenia (do 5 lat),
  • wysoki fototyp skóry,
  • uszkodzenia naskórka w miejscu zabiegowym.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Depilacja laserowa bikini wygląda w następujący sposób:

  • wywiad kosmetyczny z wykluczeniem przeciwwskazań,
  • przygotowanie do zabiegu: klient otrzymuje jednorazową bieliznę, która ma zapewnić komfort w trakcie wykonywania zabiegu,
  • na okolicę zabiegu nakładany jest neutralny żel,
  • okolica bikini opracowywana jest jest wiązką lasera diodowego,
  • na zakończenie nakładany jest preparat łagodzący.

Zakres obszaru bikini, który ma zostać poddany depilacji laserowej zależy od decyzji klienta.

Wykonać można:

  • bikini płytkie,
  • bikini średniogłębokie,
  • bikini głębokie.

Czy przed depilacja laserowa trzeba się ogolić?

Przed depilacją laserową trzeba ogolić miejsce zabiegowe najlepiej dzień przed planowanym zabiegiem. Włos powinien być tak krótki by nie wystawał ponad powierzchnię skóry. Należy użyć jednorazowej maszynki. Włosy nie powinny być wyrywane – pęsetą, woskiem, pastą cukrową czy depilatorem przez okres minimum 4 tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej.

Fala uderzeniowa

Co to jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, wytwarzana pod wysokim ciśnieniem w krótkim czasie. Po przyłożeniu głowicy do skóry fala przenika do na głębokość kilku centymetrów. Fala uderzeniowa wykorzystywana jest w naszym urządzeniu Storz Medical do walki z cellulitem i miejscową oporną tkanką tłuszczową.

Czy fala uderzeniowa boli?

To zależy od indywidualnego progu bólu, obszaru zabiegu, rodzaju problemu, a także stopnia jego zaawansowania – ale najczęściej jest odczuwalny miejscowy dyskomfort w miejscu na którym pracujemy głowicą. Jednak nie jest to ból nie do zniesienia i nie wymaga żadnego znieczulenia. Dolegliwość ta ustępuję w momencie zakończenia zabiegu, ale po nim skóra może być tkliwa i zaczerwieniona.

Leczenie falą uderzeniową skutki uboczne

Po zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne, takie jak:

  • zaczerwienienia,
  • obrzęki,
  • siniaki,
  • wybroczyny,
  • bolesność w miejscu zabiegowym,

Objawy te są wynikiem dużej intensywności zabiegu, ale nie są niebezpieczne i ustępują samoistnie kilka dni po zabiegu.

Fala uderzeniowa po jakim czasie efekty?

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty należy wykonać serię minimum 5-7 zabiegów 1 raz w tygodniu. Po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie gładsza. Po 3 zabiegach można zauważyć redukcję cellulitu, a po całej serii zabiegowej utratę miejscowej tkanki tłuszczowej i redukcję centymetrów w obwodzie. Należy pamiętać, że aby osiągnąć jak najlepsze efekty należy stosować zdrową, zbilansowaną dietę, wypijać dużą ilość wody, oraz znaleźć czas na aktywność fizyczną.

Fala uderzeniowa przeciwwskazania

Zabieg Storz Medical, czyli fala uderzeniowa jest bezpiecznym zabiegiem, aczkolwiek występują pewne przeciwwskazania do jego wykonania, należą do nich:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia),
  • zakrzepica,
  • metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzona praca wątroby, lub nerek.

Fala uderzeniowa na cellulit?

Storz Medical to urządzenie wykorzystujące falę uderzeniową czyli falę akustyczną o wysokiej energii, dzięki czemu wprowadza tkanki w drgania, mechanicznie rozbijając tkankę tłuszczową i cellulit. Fale akustyczne odznaczają się wysoką siła działania, dlatego jest wysoce skuteczna w redukcji cellulitu nawet 3 i 4 stadium. Zabieg wspomaga usuwanie przemiany materii , a pierwsze widoczne efekty redukcji cellulitu pojawiają się już po kilku zabiegach.

Kobido – liftingujący masaż twarzy

Jak długo utrzymuje się efekt po Kobido?

Jeśli chodzi o efekty pozabiegowe, to trwałe rezultaty najczęściej można uzyskać po serii 5 – 10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Niekiedy jednak pierwsze zabiegi wykonywane są dużo częściej, np. w przypadku dużej wiotkości nawet co trzy dni. Aby efekt utrzymać jak najdłużej, zalecamy zjawiać się na masażach przypominających, najlepiej chociaż raz na kilka tygodni.

Jakie sa przeciwwkazania do Kobido?

Przeciwwskazaniem z pewnością są wszelkie stany zapalne, rany czy otarcia znajdujące się w miejscu zabiegowym. Dotyczy to zarówno skóry, jak i obszaru okołozębowego. Infekcje, złe samopoczucie, gorączka czy aktywna opryszczka to również czynniki, które wykluczają możliwość wykonania masażu. Elementem masażu jest drenaż limfatyczny, a więc niewskazane jest także pojawianie się na zabiegu, w momencie gdy węzły chłonne są wyraźnie powiększone i odczuwamy ich bolesność. Trądzik w fazie aktywnej to kolejne przeciwwskazanie – wykonanie masażu w trakcie fazy aktywnej może skutkować rozsianiem zmian zapalnych. Warto także pamiętać, aby ostrożnie podchodzić do wcześniej wykonanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli wykonywany był zabieg z wypełniaczami, należy odczekać 2-3 miesiące. W przypadku botoksu, taka przerwa powinna trwać 2-3 tygodnie. Z kolei zabieg z użyciem nici liftingujących wymaga, aby zachować przerwę około 6 miesięcy.

Czy masaż kobido jest bezpieczny?

Tak, oczywiście – masaż Kobido to bardzo bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, bez ryzyka powikłań. Jednak jak każdy zabieg, ma listę przeciwwskazań, jeśli jednak stosujemy się do tych wskazówek, z pewnością nic nam nie grozi podczas zabiegu.

Czego nie robić po Kobido?

Masaż Kobido nie jest zabiegiem inwazyjnym, w związku z czym nie ma rygorystycznych zaleceń pozabiegowych. Tak naprawdę, od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zalecamy jednak, aby w dzień zabiegu nie nakładać makijażu, tak aby pozwolić skórze na swobodną regenerację.

Ile kosztuje zabieg Kobido?

Cena masażu Kobido waha się zazwyczaj zależnie od regionu i doświadczenia masażysty. Generalnie, zaczyna się od kwoty 150 – 200 złotych za sam masaż. Wszelkie dodatki jak akupresura, maski pozabiegowe czy kinesiotaping zawsze podwyższają cenę. Niektóre gabinety oferują także wykupienie opcji pakietowej, wówczas cena za pojedynczy zabieg jest dużo korzystniejsza.

Co daje masaż Kobido?

Wykonywany cyklicznie Kobido daje spektakularne efekty. Sprawia, że nasza skóra zyskuje promienny, zdrowy wygląd. Co istotne, poprawia także krążenie krwi oraz przepływ limfy, co umożliwia odpowiednie dotlenienie skóry oraz usunięcie obrzęków i opuchlizny. Warto wspomnieć, że z obszaru zabiegowego usuwane zostają toksyny i martwe komórki, co przywraca ogólną równowagę skórze. Świetne efekty obserwuje się zwłaszcza w przypadku utraty jędrności czy napięcia skóry, nieestetycznych cieni pod oczami czy zmarszczek. Ponadto, poprawie ulega ogólny wygląd twarzy, intensyfikują się procesy tworzenia nowego kolagenu oraz niwelują się wszelkie napięcia w okolicy zabiegowej.

Kurzajki. Usuwanie kurzajek

Ile kosztuje usunięcie kurzajki?

Koszt usunięcia kurzajki różni się w zależności od użytej metody oraz ilości zmian do usunięcia. Zazwyczaj trzeba się przygotować na wydatek 80 – 150 zł. W Sephia Med koszt usuwania kurzajek wynosi 150 zł.

Jak skutecznie usunąć kurzajki?

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania kurzajek jest zabieg elektrokoagulacji, wykorzystujący działanie prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości. Dochodzi wówczas do termicznego uszkodzenia i koagulacji białka z miejsc objętych zmianami. Zabieg ten jest bezpieczny, nie wymaga nacięcia chirurgicznego.
W aptekach można znaleźć również płyny, kremy, plastry oraz zestawy do samodzielnego wymrażania, które zwalczają problem. Naturalną metodą na kurzajki jest także stosowanie soku z glistnika (jaskółcze ziele). Często jednak zdarzają się przypadki alergii.

Czy usuwanie kurzajek jest bolesne?

Bardzo dużo osób dotkniętych problemem pojawiających się kurzajek, obawia się, że zabiegi je usuwające są bolesne. W przypadku elektrokoagulacji, pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Kiedy jednak u pacjenta występuje duża wrażliwość na ból, wówczas możemy zastosować środek znieczulający.
Jeśli natomiast chodzi o ból pozabiegowy – przez pewien czas można odczuwać pieczenie i lekki dyskomfort. Dolegliwości te nie są jednak bardzo dokuczliwe, nie wymagają ingerencji farmakologicznej.

Usuwanie kurzajek w ciąży

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Niestety z uwagi na toczące się zmiany w organizmie, stanowi przeciwwskazanie do większości zabiegów. W związku z tym, w okresie ciąży, aby usunąć kurzajki zaleca się używanie naturalnych preparatów. Dopuszcza się także mrożenie tych zmian oraz ich usuwanie chirurgiczne.

Podolog usuwanie kurzajek cena

Koszt usunięcia kurzajki przez podologa to zazwyczaj kwota 80 – 150 zł. Cena różni się od metody jakiej użyje podolog, aby zlikwidowac problem. Często koszt może byc wyższy, jeżeli usuwamy większą ilość zmian.

Usuwanie kurzajek u dzieci Poznań

U dzieci w przypadku wystąpienia kurzajek w początkowym okresie leczenia można zaopatrzyć się w preparaty apteczne. Są szczególnie pomocne, jeśli są to pojedyncze zmiany. Jeśli jednak nie okażą się skuteczne, warto skorzystać z konsultacji podologa lub dermatologa.
U podologa usuwanie kurzajek u dzieci przebiega za pomocą zabiegu elektrokoagulacji.
Natomiast w gabinetach dermatologicznych kurzajki u dzieci usuwa się poprzez zamrażanie ciekłym azotem lub łyżeczkowanie.

Laser frakcyjny

Co daje laser frakcyjny na twarz?

Laser frakcyjny jest wykorzystywany do rewitalizacji i regeneracji skóry. Za jego pomocą można skutecznie walczyć z takimi problemami jak:

  • blizny,
  • rozstępy,
  • nierówna struktura skóry,
  • nierówny koloryt i przebarwienia,
  • zmarszczki mimiczne,
  • rozszerzone pory skórne,
  • wiotkość i utrata napięcia skóry.

Laser frakcyjny sprawia, że proces syntezy kolagenu staje się wzmożony, dzięki czemu skóra intensywnie się regeneruje, napina, ujędrnia, staje się rozświetlona i wygładzona, pory skórne zwężone, a blizny i rozstępy zniwelowane.

Ile kosztuje zabieg laserem frakcyjnym?

Cena za zabieg z laserem frakcyjnym różni się zależnie od rodzaju lasera. Zabiegi z laserem nieablacyjnym, ze względu na mniejszą inwazyjność, są zazwyczaj tańsze niż te z użyciem ablacyjnego. Czynnikiem, który różnicuje cenę zabiegową jest również obszar poddawany zabiegowi. Zazwyczaj wartość zabiegu mniejsza jest w przypadku twarzy, jeśli chcemy opracować także szyję i dekolt lub obszar na ciele, wówczas ceny wzrastają. Generalnie zaczynają się od około 300-350 zł w przypadku okolicy oczu, 800- 1000 zł za twarz i 1000-1500 zł za zabieg na ciało.

Czy warto robić zabieg laserem frakcyjnym?

Jeżeli Twoim problemem są:

– blizny pooperacyjne, potrądzikowe

– niejednolity koloryt skóry

– szara, matowa skóra

– utrata jędrności skóry, zarówno na twarzy jak i na ciele

– pojawiające się oznaki starzenia

– zmarszczki

– rozszerzone pory skórne

… to oczywiście warto skorzystać z zabiegów lasera frakcyjnego. Energia, którą emituje laser oddziałuje na wodę wewnątrz skóry. Dochodzi wówczas do jej podgrzania i odparowania.Wewnątrz skóry powstają mikrourazy, które “zmuszają” ją do regeneracji, dzięki czemu formują się nowe włókna kolagenu.

Jak długo utrzymuje się efekt po laserze frakcyjnym?

Efekty w postaci wygładzenia i rewitalizacji skóry można dostrzec już po kilku dniach od zabiegu. Na pełen efekt trzeba jednak trochę poczekać, zazwyczaj jest on widoczny po kilku tygodniach od zakończenia serii. Rezultaty, które udaje się uzyskać podczas serii utrzymują się około 2 lat.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  1. Aby wspomóc regenerację pozabiegową, zalecamy używanie kremów nawilżających i regenerujących, najlepiej typu Cica.
  2. Aby chronić skórę przed przebarwieniami, powinno się stosować produkty z filtrem SPF 50+.
  3. Nie korzystamy z sauny, basenu i solarium. Nie opalamy się przez 6 tygodni od czasu zabiegu.
  4. Po zabiegu nie stosujemy produktów złuszczających (kwasy, retinol)
  5. Po umyciu okolicy poddanej zabiegowi, należy osuszać ją bardzo delikatnie, tak aby dodatkowo nie podrażnić skóry.

Czy wystarczy jeden zabieg laserem frakcyjnym?

Potrzebna seria zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, to najczęściej kwestia indywidualna. Ich ilość zależy zazwyczaj od rodzaju problemu, z którym walczymy. Generalnie, już po pierwszym zabiegu widać efekt w postaci wygładzonej i zdrowszej skóry. Jeśli jednak walczymy z bliznami czy rozstępami, to w tych problemach potrzebna jest zdecydowanie większa ilość zabiegów niż w przypadku, przykładowo, zmarszczek.

Łysienie androgenowe

Jak sprawdzić czy mam łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi cechami w zależności od typu łysienia (męskie / żeńskie). W przypadku łysienia androgenowego typu męskiego cechy oraz postęp ocenia się za pomocą skali Norwooda Hamiltona. Dla łysienia andrgenowego typu żeńskiego bierze się pod uwagę skalę Savina.

Czy przy łysieniu androgenowym włosy odrosną?

Przy łysieniu androgenowym możliwy jest odrost włosów w zależności od zaawansowania problemu. Schorzenie charakteryzuje się postępującą miniaturyzacją mieszków włosowych. Szybka reakcja na pojawiający się problem daje szansę na zahamowanie oraz odrost włosów.

Czy można cofnąć łysienie androgenowe?

Stymulując mieszki włosowe, dbając o odpowiednie środowisko dla jego wzrostu można częściowo zahamowac proces miniaturyzacji, który ma miejsce w łysieniu androgenowym. Nie można jednak cofnąć trwałych zmian mikro-włóknienia mieszków. W łysieniu androgenowym istotne jest szybkie wdorżenie odpowiednich działań.

Co to są zakola?

Zakola u mężczyzn to wynik łysienia a podłożu androgenowym. Dochodzi do przesuwania linii włosów z powodu miniaturyzacji mieszków włosowych. Włosy zaczynają rosnąć coraz cieńsze aż w końcu całkiem zaprzestają rosnąć. Szybka reakcja na pojawiający się problem, daje szansę na zahamowanie procesu i dłuższe cieszenie się bujną fryzurą.

W jakim wieku ma się zakola?

Wiek, w którym pojawiają się zakola jest barrdzo indywidualny. Zakola to problem występujący głównie w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn. Ma podłoże genetyczne i dotyka mężczyzn w różnym wieku.

Czy zakola mogą odrosnąć?

Jeśli zakola są przyczyną łysienia androgenowego należy jak najszybciej rozpocząć działania. Postępujący charakter problemu powoduje, że im mniej zaawansowany proces, tym łatwiej o wyhamowanie procesu miniaturyzacji mieszków w obszarze zakoli i nie tylko. Z pomocą przychodzą zabiegi trychologiczne oraz profesjonalne preparaty w postaci lotionów (wcierek), które mają za zadanie stymulację mieszków wsłowych i znaczne spowolnienie łysienia.

Jak rozpoznać początki zakoli?

Pierwszą oznaką pojawiającego się problemu z zakolami, a tym samym rozpoczeciem rpocesu związanego z łysieniem andrigenowym mężczyzn, jest przesuwająca się linia włosów w kierunku czoła. W miejscu zakoli i przy linii włosów, można zauważyć cienkie, zminiaturyzowane włosy. Charakterystyczną cechą jest też przerzedzannie włosów na czubku głowu.

Czy wcierka pomaga na zakola?

Wcierki to preparaty zawierające składniki aktywne mające pobudzić mieszki włosowe. W przypadku zakoli stosowanie tego typu produktów będzie hamowało postępujący proces pogłębiania zakoli. Wcierki zastymulują też odrost włosów z aktywnych jeszcze mieszków włosowych.

Od czego robią się zakola u mężczyzn?

Zakola u mężczyzn to wynik łysienia andorgenowego. Proces rozpoczyna sie od przesuwania się linii włosów w kierunku czoła i pogłębiania zakoli. Następnie przerzedzeniu ulegaja włosy na czubku głowy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jak długo utrzymuje sie efekt?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonujemy w serii 3-5 zabiegów – w zależnośći od kondycji skóry i oczekiwanych rezultatów. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 6-8 miesiecy.

Mezoterapia igłowa okolic oka

Mezoterapię okolicy oka wykonujemy aby zniwelować drobne zmarszczki, lub zapobieć ich powstwaniu, ujędrnić, a także nawliżyć skórę. Zalecana ilość zabiegów to 3-5 wykonywanych co 2-3 tygodnie.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Mezoterapia igłowa jest inwazyjnym, ale bezpiecznym zabiegiem. Jeśli klient zostanie odpowiednio zakwalikfikowany do zabiegu, zostaną wykluczone przeciwskazania zabieg jest pozbawiony ryzyka wystąpienia działań nieporządanych.

Jak wygląda zabieg mezoterapia igłowa?

Po wypełnieniu ankiety z przeciwwskazaniami i konsultacji kosmetolog, nakłada znieczulenie na około 20 minut aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu. Przygotowany wcześniej preparat jest wprowadzany za pomocą iniekcji do głębszych warstw skóry. W zależności od obszaru trwa od 15-45 minut. Następnie nakładany jest krem regenerujący, lub w razie potrzeby maska łągodząca.

Mezoterapia igłowa jak sie wyglada po zabiegu?

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, tkliwa, czasami są widoczne ślady wkłucia, jednak objawy te ustępują dość szybko okolo do 2-3 dni po zabiegu. Niekiedy mogą pojawić się małe siniaki, wtedy należy smarować je żelem z arniki, aby szybciej je zniwelować.

Obrzęki. Sposoby walki z obrzękami

Co to są obrzęki?

Obrzękiem nazywa się w którym płyn gromadzi się w tkance poza naczyniami. Taki stan może mieć miejsce w wyniku urazu ale także zaburzeń ogólnoustrojowych. Obrzęk może mieć charakter ogólny lub miejscowy.

Co zrobić aby zeszła opuchlizna?

Jednym ze sposobów niwelowania obrzęków w warunkach domowych jest zimny okład. W przypadku kończyn dolnych warto unieść ją wyżej ponad poziom serca. Do sposobów profesjonalnych należą drenaże limfatyczne – manulane oraz maszynowe, np zabieg Icoone.

Co pić na obrzęki nóg?

W przypadku obrzęgów nóg dobrze sprawdzają się napary ziołowe o właściwościch moczopędnych. Należą do nich: nawłoć, koniczyna czerwona, przytulia czepna, pokrzywa czy kasztanowiec zwyczajny.

Czy zimny okład pomaga na opuchliznę?

Zimne okłady, np z lodu są dobrym rozwiązaniem w przypadku obrzęków, szczególnie na opuchliznę spowodowaną urazem.

Jak szybko pozbyć się opuchlizny?

Opuchlizny można pozbyć się stosując kompresy chłodzące, np w postaci coldpacków czy kostek lodu. W przypadku obrzęków spowodowanych urazami można zastosować maści typu Altacet lub żel z arniką górską.

Redukcja porów skórnych

Co najlepiej zamyka pory?

Rodzaj zabiegu zamykania porów skórnych powinien być dobrany indywidualnie do rodzaju problemu. Najlepszym sposobem poradzenia sobie z problemem jest połączenie terapii zabiegowej oraz właściwej pielęgnacji domowej. Jeśli pory zostały trwale pszerzone konieczna może być terapia lasrowa.

Jak zamknąć pory domowym sposobem?

Do domowych sposobów w walce z rozszerzonymi porami należą: maseczki glinkowe, mski ściągające a także sera kwasowe.

Czy można zlikwidować rozszerzone pory?

Rodzaj zabiegu zamykania porów skórnych powinien być dobrany indywidualnie do rodzaju problemu. Najlepszym sposobem poradzenia sobie z problemem jest połączenie terapii zabiegowej oraz właściwej pielęgnacji domowej. Jeśli pory zostały trwale pszerzone konieczna może być terapia laserowa.

Czy laser zamyka pory?

Istnieją lasery, które będą działały redukująco m.in w problemie nadmiernie poszerzonych porów. Do takich laserów należą lasery frakcyjne, których działanie opiera się na przebudowie skóry a jednocześnie wyrównaniu jej struktury.

Czy da się zwęzić pory?

Pory skórne można zwęzić stosując zabiegi przebudowujące skórę, oczyszczające w połączeniu z pielęgnacją domową. Rodzaj postępowania powinien być dobrany indywidualnie do problemu.

Z jakiego powodu są rozszerzone pory?

Pory skórne poszerzają się w wyniku jej indywidualnych cech związanych z nadprodukcją sebum. Ma na to wpływ pielęgncja skóry, a także problemy hormonalne czy chociażby sposób żywienia.

Trycholog

Trycholog lekarz od wypadania włosów

Lekarz od wypadania włosów może być dermatologiem specjalizującym się w dziedzinie trychologii. Taki specjalista zajmuje się przede wszystkim leczeniem schorzeń skóry głowy, problemów z łysieniem o różnym podłożu.
Trycholog może być również kosmetologiem. Trycholog kosmetyczny posiada wiedzę z zakresu fizjologii skóry głowy oraz jej problemów, a także potrafi dobrać właściwą pielęgnację skóry głowy.
Trychologia jako szybko rozwijająca dziedzina, opiera się nie tylko na analizie samej skóry głowy i włosów. Prawidłowa diagnostyka trychologiczna obejmuje analizę całego organizmu biorąc pod uwagę ch
oroby, dysfunkcje, tryb życia. Trychologia kosmetologiczna coraz częściej przybiera formę tzw trychologii funkcjonalnej. Odpowiednie nawyki żywieniowe, właściwa higiena życia, celowana suplementacja a także zabiegi trychologiczne pozwalają na efektywną pomoc i załatwiają najbardziej uciążliwe problemy skóry głowy i włosów.

Trycholog – jak odzyskać włosy na zakolach?

W przypadku łysienia androgenowego typu męskiego, pierwszym symptomem jest utrata włosów na zakolach. Skutecznośc terapii w przypadku tego typu łysienia jest uzależniona od zaawansowania i jego postępu. Zabiegi trychologiczne stymulujące wzrost włosów a także odpowiednie produkty do stosowania domowego są głównym elemntem terapii.

Na czym polega badanie trychologiczne?

Badanie trychologiczne polega na analizie skóry głowy i włosów. Wskazane jest w przypadku problemów skóry owłosionej związanych z łupieżem, łojotokiem, świądem czy nadmiernym wypadaniem włosów . Takie badanie polega na szczegółowej analizie stanu włosów, skóry głowy oraz stanu zdrowia. Podstawowym narzędziem badawczym w trychologii jest trichoskopia. Badaniem polega na ocenie skóry głowy i ujść mieszków włosowych w kamerze w dużym powiększeniu. Ocenie podlega ilość mieszków włosowych, poziom wydzielanego łoju, ilość martwego naskórka, ilość pustych mieszków włosowych oraz stan ujść mieszków.
Badanie trychologiczne rozpoczyna się od wywiadu z uwzględnieniem trybu życia, przebytych i obecnych chorób, niedoborów mikro i makro elementów czy stosowanej diety. Istotne znaczenie mają również przyjmowane leki, alergie czy stan emocjonalny. Trycholog ocenia też sposób pielęgnacji skóry głowy. Przewlekły stres może stanowić jedną z głównych przyczyn problemu skóry głowy i włosów.

Ile kosztuje wizyta u trychologa?

Diagnostyka trychologiczna skóry głowy i włosów to koszt 150 zł. W przypadku zabiegów trychologicznych koszt wynosi 150-1000 zł w zależności od rodzaju zabiegu.
Podczas pierwszej wizyty trychologicznej zostaje przeprowadzona analiza skóry głowy oraz włosów w mikrokamerze. Ocena stanu mieszków włosowych, kondycji skóry głowy, a także analiza stanu zdrowia, pozwalają na określenie celów terapii trychologicznej oraz ewentualnych zabiegów, suplementacji i prawidłowych nawyków.

Jak się nazywa lekarz od włosów?

Specjalista zajmujący się problemami włosów i skóry głowy to trycholog. Może być zarówno lekarzem dermatologiem jak i kosmetologiem ze specjalnością w trychologii.

Lekarz od skóry głowy

Lekarz od skóry głowy to dermatolog. Taki lekarz powinien specjalizować się w dziedzinie trychologii. Zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób skóry głowy, problemów związanych z łysieniem czy łuszczycą skóry głowy.
Trycholog może być również kosmetologiem ze specjalnością w tej dziedzinie.
Trychologia opiera się nie tylko na analizie samej skóry głowy i włosów. Prawidłowa diagnostyka trychologiczna obejmuje analizę całego organizmu biorąc pod uwagę choroby, dysfunkcje, tryb życia. Trychologia kosmetologiczna coraz częściej przybiera formę tzw. trychologii funkcjonalnej. Odpowiednie nawyki żywieniowe, właściwa higiena życia, celowana suplementacja a także zabiegi trychologiczne pozwalają na efektywną pomoc i załatwiają najbardziej uciążliwe problemy skóry głowy i włosów.


Trycholog – lekarz od włosów

Lekarz od włosów może być dermatologiem specjalizującym się w dziedzinie trychologii. Taki specjalista zajmuje się przede wszystkim leczeniem schorzeń skóry głowy, problemów z wypadaniem włosów o różnym podłożu.
Trycholog może być również kosmetologiem ze specjalnością w dziedzinie trychologii.
Trychologia jako szybko rozwijająca dziedzina, opiera się nie tylko na analizie samej skóry głowy i włosów. Prawidłowa diagnostyka trychologiczna obejmuje analizę całego organizmu biorąc pod uwagę choroby, dysfunkcje, tryb życia. Trychologia kosmetologiczna coraz częściej przybiera formę tzw trychologii funkcjonalnej. Odpowiednie nawyki żywieniowe, właściwa higiena życia, celowana suplementacja a także zabiegi trychologiczne pozwalają na efektywną pomoc i załatwiają najbardziej uciążliwe problemy skóry głowy i włosów.

Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego to zabieg wykonywany zwykle za pomocą lasera typu Q-swich. Laser rozkrusza barwnik tatuażu na drobne cząstki, które w procesach metabolicznych, zostają usuwane z naszego organizmu.

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego to zabieg w pełni bezpieczny o ile nie występują ku niemu przeciwwskazania zdrowotne. Przed przystąpieniem do zabiegu usuwania tatuażu wykonywany jest wyiad medyczny. Zabieg polega na rozkruszaniu barwnika w sposób fotoakustyczny wiązką lasera Nd-Yag.

Usuwanie tatuażu laserem przed i po

Efekt końcowy zabiegów usuwania tatuaży i makijażu permanentnego zależy od rodzaju tatuażu, ilości barwnika, lokalizacji czy koloru. Po zabiegu może powstać obrzęk a także wybroczyny, które ustępują po około tygodniu po zabiegu.

Usuwanie tatuażu Poznań

Zabieg usuwania tatuażu wykonywany jest laserem Nd-Yag, typu Q-switch. Laser w bezpieczny sposób rozbija barwnik na mniejsze cząstki, co pozwala na jego eliminację w procesie metabolicznym.

Usuwanie tatuażu po zabiegu

Po zabiegu usuwania tataużu może powstać obrzęk oraz wybroczyny. Skóra staje się tkliwa i wrażliwa. Taki stan nadwrażliwości może utrzymywac się do dwóch tygodni po zabiegu. W pierwszej dobie unikać należy moczenia skóry. Do tygodnia po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, kontaktu z kurzem, zanieczyszczeniami a także mechanicznego tarcia. Należy stosować kremy wspomagające regenerację, np Bepanthen lub Allantan.

Usuwanie tatuażu czy boli

Zabieg usuwania tatuażu może sprawiać dyskomfort. Miejsce zabiegowe jest jednak znieczulane maścią co znacznie minimalizuje odczucia.

Usuwanie tatuażu czy zostają blizny

Zabieg usuwania tatuażu, nie powinien powodować powstania blizny jeśli nie istanieją przeciwwskazania do jego wykonania. Należy jednak stosować się do zaleceń pozabiegowych.

Usuwanie tatuażu czy to bezpieczne

Usuwanie tatuażu metodą laserową jest bezpieczne. Muszą jednak zostać wykluczone przeciwwskazania.

Należą do nich:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • choroby autoimmunologiczne (toczeń, rzs, collitis itp.)
  • zioło fotouczulające (pokrzywa, rumianek, dziurawiec, bratek, nagietek itp.)
  • leki fotouczulające (p/zapalne, niektóre przeciwdepresanty, antybiotyki),
  • antybiotykoterapia (do 2 tygodni po ostatniej dawce),
  • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła)
  • bielactwo, łuszczyca,
  • epilepsja,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • zaburzenia gojenia (cukrzyca).

Usuwanie tatuażu efekty

Efekty końcowe zabiegów laserowego usuwania tatuażu uzależnione są od wielu czynników. Zwykle ostateczny efekt to ok 90% usunietego barwnika.

Usuwanie tatuażu laser frakcyjny

Usuwanie tatuażu wykonuje się laserem typu Q-swich. W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, który w sposób mechniczy uszkadza tkankę, Q-swich dzięki nanosekundowym impulsom rozkrusza barwnik.

Usuwanie tatuażu ile sesji

Ilość sesji usuwania tatuażu uzależniona jest od wielu czynników, m.in od ilości barwnika, jego zagęszczenia, obszaru tatuażu, a także koloru i ilości czasu od jakiego nam towarzyszy.

Zamykanie naczyń krwionośnych

Ile kosztuje zabieg zamykanie naczynek na twarzy?

W zależności od obszaru zabiegowego cena za zamykanie naczyń wynosi: np. pojedyńcze naczynie 200 zł, naczynka na nosie 300 zł, obszar do 10 cm 450 zł.

Kiedy najlepiej robić zamykanie naczynek ?

Zamykanie naczyń krwionośnych wykonujemy za pomocą lasera, więc najlepsza pora w którym możemy wykonać zabieg to jesień.
Ze względu na promienie słoneczne nie zalecamy wykonywać zabiegu w okresie letnim – istnieje ryzyko poparzenia i w późniejszym czasie wystąpienia przebarwień.

Czy warto zamykać naczynka na twarzy?

Laserowe zamykanie naczyń jest skutecznym zabiegiem, a pozbycie się ich wpływa korzystnie na wygląd twarzy. Rozszerzonym naczyniom bardzo często towarzyszy rumień, czasami jest on napadowy tzn. pojawia się w sytuacjach stresowych, po wypiciu alkoholu, czy w czasie aktywności fizycznej. Jeśli w porę nie wdrożymy odpowiedniej pielęgnacji, czy specjalistycznych zabiegów zaczerwienienie może mieć charakter utrwalony.

Jak zamknąc naczynka krwionośne na twarzy?

Aby zamknąć naczynka na twarzy wykonuje się zabiegi laserowe. W trakcie zabiegu wiązka świetlna pochłaniana jest przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych, energia ta przekształcana jest w energię cieplną, a to z kolei powoduje silne obkurczenie naczyń i tym samym widoczne zamknięcie światła naczynia krwionośnego.

Po jakim czasie widac efekty zamykania naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczyń jest bardzo skuteczny, a efekty zamknięcia widoczne są od razu. Wiązka świetlna pochłaniana jest przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych, energia ta przekształcana jest w energię cieplną, a to z kolei powoduje silne obkurczenie naczyń i tym samym widoczne zamknięcie światła naczynia krwionośnego. Inaczej jest w przypadku redukcji rumienia – tutaj należy wykonać serię 3 zabiegów.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza





    lub bezpośrednio

    NAZWA I ADRES

    SEPHIA MED
    ul. Armii Krajowej 60
    62-035 Kórnik-Bnin

    Wyznacz trasę
    NIP: 782 156 81 36
    Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
    NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

    Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

    Sobota: 9:00 – 15:00